Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю?

Сотки за мільйони: де у Вінниці продають комунальну землю?
  • Хочуть виставити на продаж чотири земельних ділянки. Кожна у Вінниці, площею у кілька десятків соток, а от ціна різноманітна — від 2 до 12 мільйонів гривень!
  • Яку землю вже продали у цьому році, хто її купив та під які цілі? А також як людям взяти участь в земельних аукціонах?

З рішення мерії №1530 від 26 червня побачили, що низку земельних ділянок хочуть продати на аукціоні. Так виставляють на торги чотири ділянки.

Яку землю хочуть продати

Йдеться, зокрема, про землю на Айвазовського, 4 (кадастровий номер — 0510100000:01:009:0072), площею 0,67 гектара. Цільове призначення — для розміщення та експлуатації споруд промисловості. Стартова ціна: 5 мільйонів 349 тисяч гривень або 788 гривень за кв.м.

Наступна ділянка може піти «з молотка» за 12 мільйонів 30 тисяч гривень або 1395 гривень за кв.м. Йдеться про землю на вул. Немирівське шосе/Черкаське шосе, площею 0,86 га (0510100000:01:130:0035). Цільове призначення — для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Відео дня

Ще одна земельна ділянка, яка теж призначена для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, знаходиться на вулиці Лебединського, б/н та має площу 0,22 га (0510100000:03:010:0283). Стартова ціна — 3,5 мільйона гривень чи 1580 гривень за кв.м.

І остання з тих земель, що незабаром буде виставлена на продаж, розташована на Немирівському шосе, площею 0,15 га (0510100000:01:131:0040). Тут її хочуть вторгувати за ціною 1498 гривень за кв.м. А загалом стартова ціна цієї землі «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» складатиме 2 мільйони 247 тисяч гривень.

Які ділянки та по якій ціні продали у Вінниці в цьому році?

Усе під забудову

Для цього ми переглянули лоти на «Прозорро.Продажі». З початку 2025-го вінницька мерія продала вісім земельних ділянок, що були в комунальній власності.

Зокрема, ділянка на Янгеля (поблизу «Епіцентру»,0510100000:01:022:0144) має площу 1,0331 гектара, під розміщення та експлуатацію споруд промисловості. Стартова ціна за лот складала 6 мільйонів 901 тисяча 108 гривень. На торгах брали участь дві компанії — сільгосп підприємство «Ольгопіль» та приватне підприємство «Вінницька овочева компанія». Перемогла остання, запропонувавши за лот 7 мільйонів 112 тисяч гривень.

Інші ж обʼєкти аукціонів — це присадибні земельні ділянки, під індивідуальну забудову, на вулиці Озерній. Вони знаходяться на лівому березі каскаду ставків «Поділля» (Вишенське озеро).

Три земельних ділянки, площею по 5 соток кожна, викупив Дьяков Олександр Григорович.

Загалом йому така покупка обійшлася у 4,78 мільйона гривень (ціна кожної окремої ділянки складає близько 1,6 мільйона гривень).

Ще три земельних ділянки, площею по 6 соток кожна, викупило товариство «МІА ЛОГІСТИК».

Загальна сума за цю землю склала 5,6 мільйона гривень (ціна кожної окремої ділянки дорівнювала 1,8 мільйона гривень.

Зауважимо, що конкурентом на цих шести аукціонах був відомий у місті забудовник — «Вінницябуд». Але представники цієї компанії програли, бо пропонували меншу ціну за землю.

І ще одна земельна ділянка, що фактично на першій лінії з озером, пішла з молотка за 4 мільйони 130 тисяч гривень. Єдиним учасником торгів був Бондарчук Олександр Васильович.

Що відомо про переможців земельних аукціонів?

«Вінницька овочева компанія», яка за 7 мільйонів купила гектар землі на Янгеля, була заснована у 2009 році. Має 200 тисяч статутного капіталу, вінницьку прописку, основний вид діяльності — «25.62 Механічне оброблення металевих виробів». З відкритих джерел відомо, що фірма займається ремонтом та продажем сільгосптехніки. Власниками фірми є два вінничанина — Ілля Львов (йому належить 26% компанії) та Руслан Лавренко (74%).

Олександр Дьяков, який купив за 4,78 мільйона три земельні ділянки на березі ставу по вулиці Озерній, має статус ФОПа, на другій групі. Зареєструвався у Вінниці ще у 2007 році, має основний вид діяльності «41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель».

«Міа Логістик», яка придбала три присадибних ділянки на березі ставу «Поділля» за 5,6 мільйона гривень відомо, що компанія створена у 2023-му, має 25 тисяч гривень статутного капіталу. Прописана у Вінниці, основний вид діяльності «49.41 Вантажний автомобільний транспорт». Її керівник та власник — Максим Кравчук.

Олександр Бондарчук, що купив землю на березі озера за 4,1 мільйона, теж має ФОПа на другій групі. Зареєструвався у Вінниці підприємцем ще у 2008 році. Основний вид діяльності — «24.20 Виробництво труб, порожнистих профілів і фітингів зі сталі».

Як брати участь в аукціонах

Якщо маєте бажання та чимало грошей, то можете спробувати взяти участь в земельному аукціоні. Щоб взяти участь, необхідно зареєструватися на електронному торговому майданчику, що працює в системі Прозорро.Продажі, наприклад, ubiz.ua чи SmartTender.

Далі потрібно знайти бажану земельну ділянку, ознайомитись з умовами аукціону, сплатити необхідні внески (реєстраційний та гарантійний, їх розміри індивідуальні та залежать від стартової вартості обʼєкта) та подати заявку на участь. Після цього необхідно дочекатися аукціону та зробити свою цінову пропозицію. Якщо не перемогли, то реєстраційний та гарантійний внесок вам повернуть.

Участь в аукціонах можуть брати як фізичні, так і юридичні особи, які мають право на набуття земельної ділянки у власність. Детальні інструкції та допомогу щодо участі в аукціонах можна отримати на сайтах обраних майданчиків.

Раніше, нагадаємо, ми розповідали, що вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей.

 

Читайте також:

Іпотека на житло від «єОселі» Які умови програми та що хочуть змінити? - 20 хвилин Вінниця

У Вінниці новий керівник «Дирекції парків». Що відомо про цю людину?

Кому належать вінницькі базари? Ми дізналися

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up